技术参数/Specification
|
型号 |
ZH-9060C |
| 磁片直径 | |
| 钻孔直径 | 8-25mm |
| 堆板高度 | 200-400mm |
| 纸板最小尺寸 | L120*W90mm |
| 纸板***尺寸 | L900*W600mm |
| 生产速度 | 35-45pcs/min |
| 定位精度 | ±0.1mm |
| 纸板厚度 | 1-3mm |
| 孔位间距 | 最小85mm / ***500mm |
| 工作气压 | 0.6-0.8Mpa |
| 供电电压 | 220V |
| 额定频率 | 50Hz-60Hz |
| 额定功率 | 4.5kw |
| 整机尺寸 | L2530*W1385*H1535mm |
| 机器重量 | 480kg |
可选配置 / Optional Configuration
振动抖片装置:适用于大批量生产时的铁片自动上料,令操作人员更便捷,更轻松。
Vibrating and shaking plate device: it is suitable for automatic feeding of iron plates in mass production, which makes operators more convenient and more relaxed.
技术参数/Specification
|
型号/Model |
ZH-9060CT |
| 堆板高度 Heap height | 200-400mm |
| 纸板最小尺寸 Cardboard minimum size | 120*90mm |
| 纸板***尺寸 Cardboard size(L*W) | 900*450mm |
| 磁片直径 Magnetic disc diameter | 6-20mm |
| 生产速度 Product speed | 30-40pcs/min |
| 定位精度 Positioning accuracy | ±0.1mm |
| 纸板厚度 Card board thickness | 1-3mm |
| 孔位间距 Hole spacing | Min85mm / max495mm |
| 胶桶容量 Glue tank capability | 2L |
| 工作气压 Pressure | 0.6-0.8Mpa |
| 供电电压 Supply voltage | 220V |
| 额定频率 Rated frequency | 50Hz-60Hz |
| 额定功率 Constant power | 6kw |
| 整机尺寸 Machine dimension(mm) | L3035*W1670*H1530mm |
| 机器重量 Weight | 750kg |
可选配置 / Optional Configuration
振动抖片装置:适用于大批量生产时的铁片自动上料,令操作人员更便捷,更轻松。
Vibrating and shaking plate device: it is suitable for automatic feeding of iron plates in mass production, which makes operators more convenient and more relaxed.