技術參數/Specification
| 產品***尺寸 | L900*W860mm |
| 產品最小尺寸 | L100*W60mm |
| 紙張厚度 | 128g-5mm |
| 雙面膠寬度尺寸 | 選配:5-35/10-70/50-180mm |
| 貼頭數量 | 2-4pcs |
| 加工速度 | 40-90m/min |
| 加工精度 | ±0.1mm |
| 功率/電壓 | 2kW/AC220V |
| 機器尺寸 | L4215*W1340*H1650mm |
| 機器重量 | 800kg |
技術參數/Specification
|
型號/Model |
ZH-9060CT |
| 堆板高度 Heap height | 200-400mm |
| 紙板最小尺寸 Cardboard minimum size | 120*90mm |
| 紙板***尺寸 Cardboard size(L*W) | 900*450mm |
| 磁片直徑 Magnetic disc diameter | 6-20mm |
| 生產速度 Product speed | 30-40pcs/min |
| 定位精度 Positioning accuracy | ±0.1mm |
| 紙板厚度 Card board thickness | 1-3mm |
| 孔位間距 Hole spacing | Min85mm / max495mm |
| 膠桶容量 Glue tank capability | 2L |
| 工作氣壓 Pressure | 0.6-0.8Mpa |
| 供電電壓 Supply voltage | 220V |
| 額定頻率 Rated frequency | 50Hz-60Hz |
| 額定功率 Constant power | 6kw |
| 整機尺寸 Machine dimension(mm) | L3035*W1670*H1530mm |
| 機器重量 Weight | 750kg |
可選配置 / Optional Configuration
振動抖片裝置:適用於大批量生產時的鐵片自動上料,令操作人員更便捷,更輕鬆。
Vibrating and shaking plate device: it is suitable for automatic feeding of iron plates in mass production, which makes operators more convenient and more relaxed.