技術參數/Specification
|
型號 |
ZH-9060C |
| 磁片直徑 | |
| 鑽孔直徑 | 8-25mm |
| 堆板高度 | 200-400mm |
| 紙板最小尺寸 | L120*W90mm |
| 紙板***尺寸 | L900*W600mm |
| 生產速度 | 35-45pcs/min |
| 定位精度 | ±0.1mm |
| 紙板厚度 | 1-3mm |
| 孔位間距 | 最小85mm / ***500mm |
| 工作氣壓 | 0.6-0.8Mpa |
| 供電電壓 | 220V |
| 額定頻率 | 50Hz-60Hz |
| 額定功率 | 4.5kw |
| 整機尺寸 | L2530*W1385*H1535mm |
| 機器重量 | 480kg |
可選配置 / Optional Configuration
振動抖片裝置:適用於大批量生產時的鐵片自動上料,令操作人員更便捷,更輕鬆。
Vibrating and shaking plate device: it is suitable for automatic feeding of iron plates in mass production, which makes operators more convenient and more relaxed.
技術參數/Specification
|
型號/Model |
ZH-9060CT |
| 堆板高度 Heap height | 200-400mm |
| 紙板最小尺寸 Cardboard minimum size | 120*90mm |
| 紙板***尺寸 Cardboard size(L*W) | 900*450mm |
| 磁片直徑 Magnetic disc diameter | 6-20mm |
| 生產速度 Product speed | 30-40pcs/min |
| 定位精度 Positioning accuracy | ±0.1mm |
| 紙板厚度 Card board thickness | 1-3mm |
| 孔位間距 Hole spacing | Min85mm / max495mm |
| 膠桶容量 Glue tank capability | 2L |
| 工作氣壓 Pressure | 0.6-0.8Mpa |
| 供電電壓 Supply voltage | 220V |
| 額定頻率 Rated frequency | 50Hz-60Hz |
| 額定功率 Constant power | 6kw |
| 整機尺寸 Machine dimension(mm) | L3035*W1670*H1530mm |
| 機器重量 Weight | 750kg |
可選配置 / Optional Configuration
振動抖片裝置:適用於大批量生產時的鐵片自動上料,令操作人員更便捷,更輕鬆。
Vibrating and shaking plate device: it is suitable for automatic feeding of iron plates in mass production, which makes operators more convenient and more relaxed.